Головна » Порадник для батьків » онсультація для батьків середньої групи “Як впливає на здоров’я дитини низька вологість повітря в опалювальному приміщенні?”

онсультація для батьків середньої групи “Як впливає на здоров’я дитини низька вологість повітря в опалювальному приміщенні?”

Консультація  для батьків середньої групи

Як впливає на здоров’я дитини низька вологість повітря в опалювальному приміщенні?

Для підтримки нормальної температури тіла з поверхні шкіри людини постійно випаровується волога. При нормальної вологості повітря цей процес відбувається без додаткових енерговитрат організму. Але що відбувається в умовах же занадто сухого повітря ( коли вологість повітря нижче 30 % ) і особливо під час опалювального сезону?

Низька вологість повітря і застуда

Тривале перебування дитини в приміщенні з сухим повітрям сприяє виникненню респіраторних захворювань, що передаються повітряно -крапельним шляхом. Справа в тому , що захисна слиз, що виділяється особливими залозами епітелію верхніх дихальних шляхів , має бактерицидну дію і не тільки перешкоджає попаданню бактерій , вірусів і мікроскопічних грибків в організм , але і вбиває їх. При підвищеній сухості повітря в приміщеннях ця слиз нерівномірно випаровується , утворюючи в носі сухі скоринки і      «оголюючи» епітелій , тим самим порушуючи місцевий імунітет.

У той же час в повітрі опалювальних і рідко провітрюваних приміщень накопичується велика кількість мікроскопічного пилу , хвороботворних організмів і алергенів , що вкрай негативно позначається на здоров'ї і дітей, і дорослих. Більш того, численними дослідженнями було доведено, що при вологості повітря нижче 40 % відбувається швидке розмноження вірусу грипу ( набагато швидше, ніж при вологості від 40 % до 60 %) , що також підвищує ризик виникнення простудного захворювання у вашого малюка.

Вплив сухого повітря на шкірні покриви

Сухе повітря впливає на стан шкіри - вона стає блідою , більш чутливою , легко раздражимой і схильною лущення . З'являється ризик розвитку у дитини дерматиту : шкіра у новонароджених тож суха, схильна до появи лущення і тріщин. А сухе повітря тільки сприяє виникненню подразнення шкіри та розвитку на його фоні цього неприємного захворювання.

Часто спостерігається підсихання слизових носа і рота, іноді - око , тому дитина починає дихати ротом, тре очі. Знижений слиновиділення різко позначається на апетиті дитини. У деяких випадках навіть відмова дитини від грудей може бути пов'язаний недостатньою вологістю повітря в приміщенні: малюк не може дихати носом і змушений робити це ротом.

Опалювальний сезон і настрій дитини

При зниженні вологості повітря інтенсивність випаровувань вологи з поверхні шкіри людини підвищується в півтора - два рази. Збільшується і вживання рідини . Всмоктування збільшених обсягів води з кишечника в кров і подальше її поширення по всьому тілу, в тому числі і до шкіри, вимагає від організму додаткової енергії і часу на здійснення процесів .

Тому навіть здоровий дорослий організм під час опалювального сезону витрачає додаткові сили на підтримку нормальної температури тіла і водного балансу і відчуває стрес. У дітей, які перебувають у приміщеннях з низькою вологістю повітря, інтенсивність цього процесу збільшується в рази.

Дитина активно витрачає енергію на теплообмін і не встигає її заповнити. У результаті стає менш активним , погано концентрується на розвиваючих заняттях, часто вередує і конфліктує з оточуючими. Діти, які перебувають тривалий час в приміщеннях з низькою вологістю повітря, схильні швидкої стомлюваності, стають апатичними. У більш старших дітей, спостерігається зворотна реакція: виникає перезбудження, на обличчі виступає рум'янець, на шкірі обличчя може з'явитися піт, іноді виникають запаморочення і головний біль.

Для того, щоб забезпечити комфорт своїй дитині і запобігти виникненню таких захворювань як грип і ГРВІ, проблем з диханням або шкірою, педіатри рекомендують встановлювати у дитячих кімнатах зволожувачі повітря , які будуть підтримувати вологість на рекомендованому для дитячої кімнати рівні - 50-55%. Зволожувач та очищувач повітря Panasonic F-VXD50R з функцією іонізаціі повітря та  функцією NANOE і з різними режимами роботи, включаючи автоматичний і нічний, допоможе вам ефективно впоратися з цим завданням.

Крім того, цей зволожувач запобігає потраплянню бактерій і вірусів в повітря. Як це відбувається? Справа в тому , що бактерії здатні переноситися по повітрю тільки на частинках води. При цьому завдяки використовуваної в зволожувачах Panasonic технології зволожування повітря з унікальними наночастками NANOE волога у повітря потрапляє у вигляді дрібних невидимих ​​людському оку частинок води. Ці частинки води менше, ніж тіла вірусів і бактерії, тому просто не можуть переносити їх. Тому при використанні зволожувачів повітря Panasonic, що працюють на основі технології NANOE, в повітря потрапляє на 99,9 % менше бактерій , ніж при використанні ультразвукових зволожувачів.

Ще одним плюсом таких зволожувачів (що працюють на основі технології NANOE) є їх здатність очищати повітря від великих забруднюючих речовин: унікальні фільтри Panasonic затримують пух, волосся, шерсть тварин, піщинки і велику пил і запобігає її попадання в повітря.

Регулярне провітрювання також допоможе вам вирішити питання рівня вологості в приміщенні. Однак воно володіє серйозними мінусами: потрібно правильно вибрати час - коли вашого малюка немає в кімнаті і не переборщити з тривалістю провітрювання - небажано, щоб температура в дитячій опускалася нижче 20 градусів, інакше з'являється ризик, що дитину продує. Крім того, при провітрюванні в кімнату з вулиці потрапляють забруднюючі речовини, що також може негативно сказати на здоров'я вашої дитини. Використання ж зволожувачів повітря дозволяє уникнути цих проблем.