Головна » Порадник для батьків » Готуємось до школи

Готуємось до школи

Готуємось до школи

 

                                                  Поради батькам майбутніх першокласників

 

Здоровому дитяті легко вчитися! Учбова програма навіть в першому класі дуже напружена, хворіти часу немає, наздоганяти завжди важче, ніж освоювати поступово разом зі всіма.

Ще раз проконсультуйтеся з лікарями, пройдіть диспансеризацію. З'ясуйте, чи має потребу ваше маля в якому-небудь лікуванні, чи зроблені йому необхідні щеплення. Лікар розповість вам, як правильно загартовувати дитину, щоб до школи вона зміцніла. Якщо вона не ходить в дитячий садок, починайте заздалегідь привчати її до режиму життя школяра. Хай малюк звикне рано пробуджуватися і рано лягати спати. У першій половині дня пограйте в школу, влаштуйте йому "уроки" малювання, читання разом з мамою або бабусею, можна повчити букви, складати слова з кубиків з буквами і так далі Головне не перестаратися - хай все буде в радість.

 

"Хочу в школу!"

 

Проведіть екскурсію по школі, пройдіть по подвір’ю, загляньте в кімнату першого класу, поглянете як вона оформлена, які там меблі, як виглядає класна дошка. Обговоріть удома, що сподобалося, яке залишилося враження. Поступово у дитини прокинеться інтерес до нового "дорослого" життя. У розмовах з гордістю підкреслюйте : "Він у нас вже дорослий, скоро піде в школу". Почніть з приготування .

·        Заздалегідь купіть разом з дитиною або подаруйте їй (на день народження, на Новий рік або інше свято) ранець (портфель, сумку). Дозвольте майбутньому першокласникові походити з ним по кімнаті, повернутися перед дзеркалом, з'їздити з ним в гості.

·        Поступово наповнюйте ранець необхідними речами, пояснюючи призначення кожної. З ними можна навіть пограти, але під вашим наглядом.

·        Разом купуйте зошити і обкладинки для зошитів і книг.

·        Займіться устаткуванням робочого місця. Хай дитина почне його обживати, розкладе по скриньках зошити, альбоми, олівці.  Дозвольте їй самій тут малювати, розглядати картинки, клеїти, ліпити.

 

Колектив

 

Якщо дитина ходила в дитячий сад, проблем не буде: вона вже знайома з дисципліною, уміє спілкуватися з однолітками і підкорятися педагогові. "Домашньому" маляті буває важко змиритися, що він не один, не найголовніший, не єдиний, а такий же, як всі останні діти.

·        Запишіться в який-небудь гурток, секцію, підготовчі курси, запрошуйте до себе знайомих з дітьми.

·        Малюк має бути самостійним: самостійно одягатися, зашнуровувати взуття, збирати портфель.

 

 

 

Учити або не учити

 

Деякі мами вважають, що спеціально учити не треба, що в дитинстві має бути дитинство. Інші, навпаки, завантажують малюка до межі: англійська мова, танці, малювання, і так далі. Так треба готувати дитину до школи чи ні? Педагоги і психологи вважають, що обов'язково треба. Лише без примусу і покарань. Як правильно підготувати дитину до школи і не відохотити  від навчання?

 

è Розвивайте дитині кисть руки: нехай більше малює, пише, вчиться тримати олівець в руці.

è Читайте дитині цікаві книги.  Зупиняйтеся кожного разу на "найцікавішому місці", щоб маля захотіло взнати, що далі. Оточіть своїх дітей достатньою кількістю цікавих книжок, відповідайте на всі їх питання, більше спілкуйтеся.

è Зверніть увагу на розвиток емоційно-вольової сфери, самоконтролю, привчайте дитину до порядку.

è Встановіть для своєї дитини чіткий режим дня і дотримуйтесь його.

è Обов’язково зверніть увагу на здоров’я майбутнього школяра: правильне і режимне харчування, вітаміни, прогулянки на свіжому повітрі.

è Розвивайте дрібну моторику рук: нехай Ваша дитина частіше ліпить з пластиліну, збирає конструктор з дрібними деталями, кубики або мозаїку.

è Не вчіть малюка писати літери, нехай спочатку навчиться малювати крючки.

è Обов’язково підготуйте малюка до того, що він йде в колектив. Якщо малюк не відвідує дошкільний заклад, бажано, щоб він просто спілкувався з дітьми, - вмів підійти, запитати про що-небудь, попросити допомогу.

è Більше читайте дітям цікавих, захопливих книжок. Грайте з ним в „розумні ігри”. Наприклад, почніть розповідати казку, а малюк нехай придумає їй кінець.

è Вчіть з дітьми лічилки, вірші, загадки. Можна придумувати ігри з геометричними фігурами, які допомагають розвивати образне мислення, уяву.

è Поясніть майбутньому першокласнику, що в першу чергу він йде до школи вчитись, але й зустріне там багато нових друзів.

è Пам’ятайте, що першокласники – це ще маленькі діти. Для них все ще важливі іграшки та ігри, вони люблять, щоб на ніч їм прочитали казку, заспівали колискову чи просто потримали на руках. Все це допоможе зняти напругу, відчути їм себе спокійно і впевнено.

è Будьте терплячими, якщо у малюка щось не виходить, це не означає, що він "нетяма" або "тупиця". Не форсуйте події, ваша праця не пропаде дарма.

 

Йдемо в школу!

 

І ось він - перший клас. Візьміть відпустку самі, потім нехай візьме відпустку тато або бабуся, не кидайте все на самоплив, ви потрібні першокласникові. Будьте в курсі, взнавайте кожного тижня, що дитина вивчає, які у неї успіхи, над чим ще треба попрацювати. Запасіться терпінням, приємно, якщо є успіхи, якщо немає - не трагедія. Робіть уроки разом з дитям, але не перетворюйте домашню роботу на тортури, не виходьте з себе і не виконуйте всю роботу за дитину. Хваліть дитину, навіть якщо результати не дуже хороші. Пам'ятайте, що успіх окриляє і дає сили!

 

 

Домашня робота

 

·        Пограйте з дитиною в школу. Хай вона буде вчителем і пояснить вам, як прочитати (написати) слово, вирішити завдання і так далі.

·        Можна запросити однокласника разом виконувати домашнє завдання.

·        Старші брати і сестри можуть попрацювати репетитором.