Головна » Порадник для батьків » Десять кроків назустріч дитячому садку

Десять кроків назустріч дитячому садку

Десять кроків назустріч дитячому садку

 

Перш за все визначтесь, чи справді вашій сім'ї необхідно, щоб дитина пішла в садочок саме зараз. Якщо впевненості немає, ваші емоції передадуться і дитина гірше адаптуватиметься. Сумніви («а може, краще не йти?..») зіграють злий жарт у вересні. На підготовку до дитсадка необов'язково витрачати багато часу. Підійдіть до цього процесу творчо. Дуже важливо бути послідовними в своїх діях і узгоджувати їх з рідними.

Крок перший: Звикаємо до режиму дня.

Часто можна почути від молодих мам: «Навіщо заздалегідь мучити дитину? Першого вересня встанемо в 7.30 і все буде відмінно!» На жаль, швидше за все, «відмінно» не буде. Дитина, яку підняли в незвично ранній для неї час, в перший же день відчуває дуже сильний стрес і налаштується проти садочка. Тому наблизьте домашній режим мінімум за місяць. Якщо ви не звикли будити дитину вранці, обов'язково почніть робити це. Спочатку ви можете не піднімати її в 7.30, але тепер ви з дитиною повинні поступово звикнути до того, що потрібно вставати раніше. Створити гарний настрій з ранку вам допоможуть бадьора музика й улюблена іграшка дитини. Дивно, але плюшевого ведмедика діти часто слухаються набагато краще, аніж рідну маму! Скорегуйте час прогулянки з урахуванням того, що в ДНЗ діти гуляють з 10.30 до 11.45 (уточніть час прогулянки у вашому дитсадку). Також перелаштуйте час денного сну. У дитсадку діти лягають спати близько 13.00, а прокидаються після 15.00. І якщо вже весь режим зрушився, то потрібно й увечері класти спати дитину раніше.

Крок другий: Корегуємо харчування.

Наблизьте домашній раціон дитини до раціону дитсадка. Пам'ятайте, що основу харчування складають різноманітні каші, супи, котлети та запіканки (м'ясні, рибні, сирні), тушковані овочі, бутерброди з маслом. Постарайтеся ознайомити її з цими стравами вдома і тоді вона буде прихильніша до них в дитсадку. Перейдіть на 4-разове харчування, якщо до цього було по- іншому. Режим харчування в середньостатистичному ДНЗ побудований так: сніданок — в 9.00, обід — в 12.30, полудень — в 15.30, вечеря – в 18.00.

Крок третій: Радимося з лікарем

Головне - це здоров'я дитини. Краще всього адаптуються до дитсадка діти, що не мають природжених і хронічних захворювань, а також ті, що рідко хворіють. Отримайте рекомендації лікарів. Можливо, в комплексну підготовку до дитсадка потрібно буде ввести фізкультуру, масаж, прийом загальнозміцнюючих засобів.

Крок четвертий: Важливі навички.

Легше звикають до садка ті, діти, які: - уміють самі їсти і пити; - частково одягатися і роздягатися; - просяться на горщик або залишаються сухими, поки їм не нагадають про горщик; - самі засинають; - можуть зайняти себе якоюсь грою. Тому обов'язково навчайте дитину навичкам самостійності. Хай ваша дитина вчиться розважати себе. Ви можете почати грати разом з ним, а потім вийти у «важливих» справах. Якщо дитина в змозі якийсь час зайняти себе, а також продовжувати гру, розпочату з вами — це хороший знак. До того ж, 1,5 – 2,5 року — це вік пізнання властивостей предметів і дій з ними. Дитина, якій не показали, як гратись, не гратиме сама, оскільки просто не уміє! Тому найперший крок до самостійності в іграх — це спільна гра з нею.

Крок п’ятий : Спілкування і ще раз спілкування!

Готуйте дитину до приходу в колектив. Для цього ходіть з нею на дитячі майданчики, в парки, клуби. Беріть її з собою, коли йдете в гості. Спостерігайте, як вона спілкується з дорослими, з дітьми. Якщо дитина боязлива, познайомте її з іншими дітьми, запропонуйте спільну гру. Назвіть дітей по імені (Оля, Таня, Вова), запитайте про них. Навчіть дитину звертатися до інших людей за допомогою.

Крок шостий: Що таке дитячий садок?

Ви можете почути у відповідь на ваше питання: «А ти в садок хочеш?» дитяче «Так!» Але це зовсім не означає, що дитина готова до дитсадка. Вона просто не знає, що це таке. Розкажіть їй про дитсадок якомога докладніше, а допоможе вам у цьому гра «День в садочку». Хай Ведмедиця-мама будить з ранку свого Ведмедика-синочка, вони вмиваються, одягаються і йдуть в дитсадочок. Там їх зустрічає вихователька Білка та інші іграшки. Програйте момент прощання мами, ритуал прощання, який ви практикуватимете (наприклад, поцілувати, сказати «до побачення», посміхнутися і помахати рукою). Покажіть, як малюки йдуть на горщик, снідають, грають, гуляють, приходять з прогулянки, обідають, лягають спати — аж до приходу мами. Гру не можна обривати, поки ви не програєте цей момент. Саме момент прощання з мамою — найбільш травматичний і дитина повинна твердо запам'ятати: мама завжди повертається. Читайте дитині книги про те, як дітки (або звірята) збиралися в дитячий садок. Такі книги стануть вам в нагоді, особливо в перший місяць відвідування дитсадка.

Крок сьомий: Де наш дитсадок?

Коли ви проходитимете повз дитсадка, розповідайте дитині, що вона піде саме сюди. Зайдіть на майданчик, загляньте у віконця садочку. Обов'язково дізнайтеся, як звати вихователів, і в розповідях про дитсадок вживайте не розпливчасте «вихователь», а «тітка Іра» або «Ірина Іванівна». Добре, якщо і дитина зможе познайомитися з ними.

Крок восьмий: Швидка розлука.

Якщо ви практично не розлучалися до моменту відвідування в сад, поступово почніть передовіряти турботу про дитину іншим родичам. Почніть з декількох годин. Потім ви можете «потренуватися», відправивши її на декілька днів в гості до бабусі.

Крок дев’ятий: Коли на роботу?

Вже зараз треба спланувати як мінімум перші три місяці перебування дитини в дитячому саду. І в цей час буде добре, якщо ви не почнете кожний раз поспішати на роботу. Перший місяць присвятіть тому, щоб допомогти їй поступово адаптуватися до змін.

Крок десятий: Вчимося одягатися «по частинах».

Привчайте дитину одягатися і роздягатися. Для цього можна застосовувати методику «маленьких кроків». У перший день одягніть на неї колготки майже до кінця, так що їй залишиться лише трохи підтягти їх. Похваліть за успіх. Наступного дня залиште колготки трохи нижче і знову хваліть, коли дитина справиться. За тиждень ви зможете навчити цій науці.

Звикаємо — крок за кроком. Радимо в перші дні залишити дитину в дитсадку на 1-2 години і краще на прогулянці, доки ви гуляєте десь поряд. Потім можна буде привести її до сніданку і залишити до повернення групи з прогулянки. Ще через 1-2 дні, за умови хорошої адаптації, можна залишити вже до обіду. Лише наступного тижня спробуйте залишити дитину на денний сон, забравши її до полудня. А ще через 1-2 дні прийдіть за нею після полудня. Приблизно тиждень потрібно буде витратити на поступове збільшення часу перебування в дитсадку до повного дня. Таким чином, вам буде потрібно не менше двох тижнів для того, щоб залишати дитину на повний день і це за умови хорошої адаптації. В інших випадках цей процес може продовжитися до місяця. Також ви повинні враховувати, що дитина, швидше за все, захворіє в перші два тижні відвідин дитсадка. Можливо, дасть Бог, цього не трапиться, але практика показує, що саме так і буває. Потрібно буде почекати деякий час, щоб дитина видужала, перебуваючи з вами вдома.

Водити в садок напівхвору дитину, доки вона не адаптувалася, нерозумно.