«ЧИ ЗАВЖДИ БАТЬКИ МАЮТЬ ДОТРИМУВАТИСЯ ОБІЦЯНОК, ДАНИХ СВОЄМУ МАЛЮКУ?»
«ЧИ ЗАВЖДИ БАТЬКИ МАЮТЬ ДОТРИМУВАТИСЯ ОБІЦЯНОК, ДАНИХ СВОЄМУ МАЛЮКУ?»
(консультація для батьків дітей молодшого дошкільного віку)
Коли людина завжди виконує обіцянки, то кажуть, що вона - господар свого слова. Мабуть, кожен погодиться з тим, що бути господарем свого слова дуже важливо.
Кожна людина живе у суспільстві, тобто постійно спілкується з іншими людьми. Взаємодія людей один з одним - це основа життя. А що ж буде, якщо людина буде щось обіцяти і не виконувати? Один раз їй вибачать, може, два чи три рази. А потім що? Вірно, з нею ніхто не захоче мати ніяких справ. Хто ж захоче спілкуватися з тим, хто може поламати тобі всі плани тільки тому, що не звик тримати слово? Тобто, така людина буде жити на самоті, без друзів та товаришів.
Так і в спілкуванні з дітьми. Для нормального розвитку і зміцнення другої сигнальної системи (реакції на смислове значення слів) та її нерозривного зв’язку з першою (образне мислення дитини) необхідно, щоб кожне сказане дитині слово, було підкріплено реальним відчуттям. Кожна обіцянка повинна бути виконана. Ви обіцяли купити морозиво, то обов’язково маєте купити його дитині, і саме морозиво, а не замінити його якимись іншими солодощами, бо слово «морозиво» повинно бути підтримане відповідним виглядом, смаком. Слово «морозиво» має викликати таку саму емоційну та вегетативну реакцію, як піднесена до рота скляночка з морозивом. Ви обіцяли у неділю піти з дитиною в зоопарк, то повинні обов’язково це зробити. Навіть у тому випадку, якщо дитина чимось завинила, ви не маєте права не виконати обіцяного (якщо воно не було обіцяно умовно, наприклад, за умови хорошої поведінки). При абсолютній необхідності покарайте малюка за провинність, але обіцяне не може бути невиконаним.
Заповіді батьківства
1.Люби свою дитину! Радій її присутності біля тебе. Не ображай і не принижуй її, не розхитуй її віри в себе, не завдавай болю несправедливою покарою, не відмовляй у твоїй довірі, дай їй привід любити тебе.
2. Заохочуйте до чесності. Дайте дитині зрозуміти, що чинити чесно завжди важко, тому заохочуйте її до правдивості.
3. Ніколи не порушуйте обіцянок. Ніколи не обіцяйте дитині нагороди і не лякайте покаранням, які ви не зможете дати і виконати.
4.Будь добрим прикладом для своєї дитини. Вона має жити у такій родині, де панує чесність, справедливість, скромність, гармонія у всьому.
5.Оберігай своє дитя! Захищай дитину від фізичних та душевних небезпек, навіть, якщо доведеться жертвувати власними інтересами й ризикувати своїм життям. Не зважай ні на що, коли йдеться про твоє дитя.
Не секрет, що говорити дуже легко, а робити – складно. Багато батьків відносяться до слів несерйозно, кидають їх на вітер, а потім не виконують обіцянок. Причин може бути маса – забудькуватість, лінь, нездатність розрахувати свої сили. Але що б не вплинуло на невиконання слова, це відбивається на ставленні до вас. Наступного разу дитина вам не буде довіряти, не стане на вас розраховувати. Загалом, наслідки у недотримання обіцянок найсумніші. Варто додати, що в пам’яті відкладаються вчинки людини, а не його розповіді. Вчитися тримати слово потрібно з раннього дитинства. Необхідно стежити за тим, що ми говоримо, намагатися не говорити порожніх слів, не кидати їх «на вітер». А значить, треба дуже дбайливо ставитися до слів, щоб потім не було соромно за їх невиконання. Тому: «дотримання обіцянки – репутація людини» і її треба берегти усе життя.