Головна » Поради психолога » СІМ’Я ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ДИТИНУ

СІМ’Я ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ДИТИНУ

СІМЯ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ДИТИНУ


 

Дім для дитини – це душевне тепло, там їй добре, вона не лише захищена, але й відкриває тут для себе вперше світ: учиться, пізнає, радіє. Тут здійснюються справжні і приховані мрії, тут вона може досхочу награтися, повеселитися. Недаремно кажуть, що родина – джерело радості. Це значить, що радість члени сім’ї прагнуть принести одне одному не за якість заслуги, а просто з любові. З любов’ю до своєї дитини батьки створюють атмосферу затишку, комфорту, спокою, захищеності рідного дому.

Дім там, де є в дитини своє місце, не лише куточок для ігор, ліжечко, місце за столом і таке інше, а, насамперед, місце у суспільстві. Рідний куточок там, де з ним рахуються, чекають на нас, люблять, куди можна прийти і залишитись. Тут формується усвідомлення власного «Я», своєї суспільної цінності. Але саме тут народжуються перші відчуття сорому, болю, відчуженості, коли ми порушуємо правила життя й ображаємо або засмучуємо тих, кого любимо. Тут формується почуття совісті, яке в подальшому буде супроводжувати людину на життєвому шляху і підказувати, що добре, а що погано через довгі роки потому, як вона покине рідну домівку.

Дім створюють для дитини, насамперед, рідні люди. Як правило, це батьки й ті, хто з ними мешкає чи спілкується. Того, хто найбільш впливає на сприятливий клімат дому, у дитинстві називають головною людиною для себе. Це не обов’язково мати, хоча її вплив залишається на все життя. Іноді більш важливим буває батько, бабуся, дідусь або тітонька, що стала доброю феєю дитячих років. Такі вихователі зазвичай бувають урівноваженими, спокійними, розсудливими, усе уміють і - головне – люблять малюка. На таких людях тримається дім. А ще – на добрих сімейних стосунках. Як побудувати родинні стосунки? Батьки дитини мають уміти і хотіти слухати одне одного. Приділяти постійну увагу близьким і, взагалі, оточуючим людям. Щиро захоплюватися чеснотами одне одного. Не намагатися перевиховати іншого. Не бурчати з приводу і без нього, оскільки сварливість вбиває гарні стосунки між людьми. Бути постійно ввічливим, бо тільки в цьому випадку ми вправі очікувати ввічливість від інших. Завжди пам’ятати: на нас дивляться, нас слухають, нас наслідують наші діти зараз і будуть так само, як ми, поводитися в майбутньому. Звичайно, це лише деякі важливі аспекти стосунків батьків у сім’ї , але слідувати цим порадам допоможе вам зробити найголовніший період в житті вашої дитини – дитинство – щасливим. Становлення дитини відбувається у повсякденному житті, а батьки і створений ними клімат, тематика розмов, тон, інтонація, усмішки, вчинки, розуміння одне одного – складові сприятливої родинної атмосфери. Пам’ятайте батьки: ваша дитина – найбільша цінність, найбільше щастя, що визначає вашу повну людську затребуваність і сенс буття. І як би вам не було важко ваша дитина ні в чому не винна перед вами. Ваша дитина – не ваша власність, а самостійна людина.

Таким чином, ми можемо впевнено сказати , що здоров’я і щастя вашої дитини залежить тільки від вас самих, і те як ви будете виховувати свого малюка, що буде закладено в вашу дитину з самого початку її життя. Не сумнівайтесь в тому, що все найкраще неодмінно з’явиться. Зберігайте оптимізм в усіх своїх педагогічних справах.