Головна » Поради психолога » Психолог в житті сучасної людини

Психолог в житті сучасної людини

ПСИХОЛОГ В ЖИТТІ СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ

 

Життя людини в ХХІ столітті можна охарактеризувати так – життя в умовах постійного стресу. Таке життя не сприяє збереженню фізичного здоров’я, заважає воно психологічному і збереженню душевної рівноваги. На кожному кроці сучасної людини переслідують неврози, депресії, фобії. Особливо це стосується городян. І найчастіше саме їм потрібна консультація психолога.

 

Але головна проблема жителів України це те, що у них відсутня звичка звертатися за допомогою до фахівця, коли вони відчувають душевний дискомфорт. Вони швидше побіжать до медиків при найменшій ознаці застуди, при будь-якому фізичному нездужанні, а от все що діється на душі, що волає найсильнішого занепокоєння, вони будуть переживати мовчки, поодинці.

Життя в будь-якому великому місті насичене найрізноманітнішими подіями, які здатні вплинути на людину. Воно може бути і поганим і хорошим. І щоб легше адаптуватися до подій, які супроводжують наше життя, психологічна допомога різного рівня потрібна людям різних спеціальностей. Ніхто з них не застрахований від проблем реального життя. І юристу, і вчителю, і власнику бізнесу і навіть домогосподарці доводиться вирішувати завдання психологічної спрямованості.

У нашому суспільстві вже давно так склалося, що консультація психолога це щось надзвичайне. Звертатися до психолога у нас не прийнято. Але сьогодні ситуація змінюється на краще. Послугами психологів користується все більше людей. Різні життєві ситуації та обставини, проблеми і труднощі змушують шукати допомоги у фахівця. Але тут же виникає питання хто такий психолог і де знайти справжнього фахівця.

 

Психолог це фахівець, який отримав профільну освіту і має відповідний диплом. Саме наявність диплома дає можливість людині займатися професійною діяльністю.

 

Усі психологи діляться на кілька груп:

·        психологи – консультанти, допомагають вирішувати проблеми, що виникають між людьми;

·        педагогічні, працюють у навчальних закладах;

·        промислові або корпоративні, працюють в різноманітних організаціях;

·        клінічні, працюють в лікарнях і психологічних центрах.

 

Так що ж може досвідчений психолог? Дуже багато чого! У його силах допомогти у вибору професії, адаптуватися в незнайомій ситуації, допомогти у непростій життєвій ситуації (розлучення, звільнення з роботи, смерть близьких і т. д.). А також виявити слабкі і сильні сторони людини.