Головна » Новини

Новини

Семінар-практикум «Використання інноваційних технологій у розвитку логіко-математичних здібностей дошкільників»

03.11.2020 у дошкільному підрозділі Ладижинського НВК №1 відбувся семінар-практикум на тему «Використання інноваційних технологій для розвитку логіко-математичних здібностей дошкільників ».



03.11.2020 у дошкільному підрозділі Ладижинського НВК №1 відбувся семінар-практикум на тему «Використання інноваційних технологій для розвитку логіко-математичних здібностей дошкільників ».

До семінару педагоги підготували теоретичний матеріал, презентації, дидактичний матеріал та практичні завдання логіко-математичного спрямування.

Про актуальність проблеми логіко-математичної компетентності дітей дошкільного віку та використання інноваційних технологій для розвитку логіко-математичних здібностей дошкільників доповіла заступник директора Самоляк Людмила Володимирівна;  запропонувала до перегляду презентацію на тему «Навчальні та дидактичні ігри з LEGO» та практичні завдання для педагогів з конструктором LEGO-шість цеглинок, під час яких педагоги знайомилися з використанням конструктора під час занять. мали змогу «повернутися» у власне дитинство.

Інна Дмитрівна Форманюк, практичний психолог підготувала презентацію на тему «Ігри з блоками З. Дьєнеша ». Метою даних ігор- навчити дошкільнят (дітей від 2 до 8 років) вирішувати логічні завдання на класифікацію та групування предметів за різними властивостями. Крім цього матеріал допоможе дитині розвинути мову, мислення і математичні уявлення.

Граючи в інтелектуальні ігри з блоками, діти надалі зможуть успішно оволодіти математикою і інформатикою. Ігри та вправи універсальні: можна  пропонувати їх дітям на заняттях і в вільні години, в дитячому садку і вдома.

Ровишина Світла Григорівна та Горобець Світлана Анатоліївна, вихователі групи молодшого дошкільного віку поділились досвідом роботи за спадщиною Марії Монтессорі, зауважили, що метою методу Монтессорі- виховати незалежну, вільну, самостійно мислячу, яка вміє приймати і нести відповідальність за свої рішення людину! С.Г. Ровишина презентувала учасникам семінару власноруч виготовленні дидактичні ігри з підручних матеріалів (намистинок, пляшечок, кришечок тощо).

Таїсія Миколаївна Іщук, вихователь групи середнього дошкільного віку підготувала інформаційний матеріал та практичні  завдання для педагогів з тем «Використання коректурних таблиць в логіко-математичному розвитку дошкільників» за методикою Н. Гавриш та «Методика розвитку Бориса та Олени Нікітіних». Зазначила, що робота з коректурними таблицями полягає у знаходженні максимальної кількості зв’язків між її елементами, а саме: кількість, форма, номер по порядку, розмір, колір, розташування. Метою даної методики є навчити дитину орієнтуватися в інформації, успішно її використовувати, творчо, нешаблонно мислити. Вихователь розкрила суть методики,  принципи  системи Нікітіних, принципи виховання, ознайомила з перевагами та недоліками методики. Педагог ознайомила учасників семінару з інтелектуальними  іграми Нікітіних,  запропонувала учасникам на практиці повправлятися в складанні «Квадрата Нікітіних».

Блажко Альона Пантелеймонівна, вихователь групи середнього дошкільного віку запропонувала до перегляду презентацію на тему «Розвиваючі ігри В.В.Воскобовича», ознайомила  з особливостями методики, принципами покладеними в основу цих ігор-інтерес, пізнання, творчість

Альона Анатоліївна Волошина та Шпуна Олена Іванівна, вихователі групи старшого дошкільного віку запропонували до уваги презентацію на тему «Використання паличок Кюїзенера, як метод пізнання логіки та математики в дошкільному віці», поділились досвідом роботи з даної теми та провели  міні- тренінг. Присутні могли на практиці переконатись у ефективності застосування даної технології.

Педагоги поповнили знання про різновиди інноваційних технологій та особливості їх застосування у педагогічній практиці.

По закінченні заступником директора Самоляк Л.В. були підведені підсумки семінару-практикуму.

Плідна співпраця є поштовхом до впровадження інноваційних технологій в освітній процес та сприяє пошуку  творчих рішень.

 

 



04.11.2020 | Aдмін

Вернутись назад